Bartorex

Najdłużej działająca firma z automatami w mieśce

Szlabany

szlaban zapora parkingowa blokada

Szlabany Parkingowe

Ten rodzaj zabezpieczeń wjazdu sprawdzi się szczególnie w miejscach, gdzie szybko i skutecznie chcemy zamknąć drogę prowadzącą na parking osiedlowy, firmowy lub miejski. Tego typu bariery chronią przed niepożądanymi użytkownikami. Jest to istotne zwłaszcza w miejscach, gdzie ilość miejsc parkingowych jest ograniczona dla stałych odbiorców lub zwyczajnie chcemy zwiększyć poziom bezpieczeństwa na osiedlu czy też terenie firmy. Wśród szlabanów wyróżniamy bardziej popularne rozwiązania elektromechaniczne, a także nieco droższe bariery hydrauliczne. Wybierając ten system zabezpieczeń należy zwrócić uwagę zarówno na długość ramion, a także na częstotliwość otwierania, aby dobrać model, który cechuje się dużą wytrzymałością i żywotnością. Warto postawić także na szybkość działania oraz cichość pracy, zwłaszcza gdy miejsce lokalizacji szlabanu znajduje się w pobliżu strefy mieszkalnej. Zapory parkingowe dają także możliwość wyboru systemu obsługi, od stosowania kart czy też pilotów, do sterowania szlabanem za pomocą automatycznych rozwiązań, które potrafią rozpoznawać pojazd z odległości kilkunastu metrów.

Szlaban Elektromechaniczny

Tego typu szlabany charakteryzują się tym, że oddziaływanie napędu z silnika elektrycznego na ramię szlabanu przenoszone jest za pomocą przekładni mechanicznej. Jednocześnie za pomocą centrali sterującej mamy możliwość regulowania siły i szybkości pracy jednostki centralnej. W tym przypadku możemy być pewni, że szlaban tego typu będzie precyzyjnym urządzeniem. Najwyższe modele maja gwarancję producenta na poprawne wykonanie do 10 milionów cykli.

szlaban zapora parkingowa blokada
szlaban zapora parkingowa blokada

Szlaban Hydrauliczny

W przeciwieństwie do szlabanu elektromechanicznego bariera unosi się i opuszcza za pomocą siłownika hydraulicznego napędzanego za pomocą pompy z olejem. W tym przypadku podstawowym elementem mechanicznym szlabanu jest silnik elektryczny oraz siłownik hydrauliczny..

Przewiń na górę